Service

 

Wedholms mjölkkyltankar håller hög kvalitet och uppfyller samtliga EU-normer. Trots det kan du behöva hjälp med underhåll och framför allt din årliga service av din mjölkkyltank. Här finner du våra säljare, agenter och servicepartners listade, så tveka inte att höra av dig.

 

Försäljning

 

Våra mjölkkyltankar finns till försäljning över hela världen. På kartan kan du se i vilka länder våra återförsäljare finns och lätt hitta deras kontaktuppgifter.

 

Vill du veta mer om våra olika modeller av mjölkkyltankar, hur vi kan anpassa utrustningen efter dina förutsättningar, vad vi erbjuder för service och garantier eller hur du kan effektivisera ditt system och spara pengar genom smarta tillbehör, kan du läsa mer under produktinformation.


Är du i behov av reservdelar till ditt mjölksystem har vi ett stort reserv- och tillbehörslager. Kontakta oss eller beställ produkten direkt från vår webbshop.
 

 

 

Export


Lars-Erik Rundqvist
Wedholms AB
Box 1002
SE-611 29 Nyköping
Sverige

Mobile: +46 705-715004
Phone: +46 155-280380

 

lars-erik.rundqvist@wedholms.se


 




Sverige

Säljare

Wedholms AB

Benny Jonsson
+46 70 320 53 72
benny.jonsson@wedholms.se
Musslevägen 4
386 33 Färjestaden

Huvudkontor
Tel: +46 155 28 03 80
Fax: +46 155 21 44 54
info@wedholms.se
Box 1002
611 29 Nyköping
Besöksadress:
Blommenhovsvägen 26
611 39 Nyköping

Servicepartners

Skånes Kylteknik AB
Jörgen Johansson
0725213369

0451-12200
Jorgen.johansson@wedholms.se
Kanslihusvägen 5
281 35 Hässleholm

Br. Jonssons Kylservice AB
Erling Jonsson
0520-18050
brjonsson@telia.com
Kardanvägen 5-7
461 38 Trollhättan


 

Carlssons Kylservice
i Norrköping AB
Stefan Carlsson
070-667 20 75
Johan Carlsson
070-667 20 65
kyliscarlsson@telia.com
011-335430
Herrebro gård
605 97 Norrköping

EKV Klimat AB

Petra Törebrand
info@ekvklimat.se
019-167590
Idrottsvägen 31 B
702 32 Örebro

 

Elektrobyrån Vinninga
Lars Andersson
070-8890842
Tomas Nordin 
070-8268672
info@elektrobyran.se
Varavägen 10
531 71 Vinninga
Box 3095
531 03 Vinninga


TA-Kyl AB
Kim Ahlsen 
070-5277813
kyl_service@yahoo.com
Strängnäsvägen 66 
633 62 Eskilstuna
 



Kylteknik i Kalmar AB
Hans Jacobsson
0708-722239
hans.jacobsson@kalmar-kylteknik.se
0480-444825
Dragonvägen 13
392 39 Kalmar


Hälsinge VVS
Bosse Johnsson
0651-36060
0651-36140
info@h-v-k.se
Sandviksv. 2A
82740 Tallåsen


Lifsungs AB
Lena Nilsson
0498-481928
lena.nilsson@lifsungs.se
Lilla Allmungs 124
623 41 Havdhem

Kyl o Värmeteknik - Hedemora  
Jan Söderström
0225-14404
jan@kylochvarme.se
Box 32
776 21 Hedemora

Vänerkyl
Rolf Stansert
054-571440
rolf.stansert@vanerkyl.se
Frögatan 10
653 43 Karlstad




Algeriet

EURL CHAIB
Mr. Rachid Chaib

+213 661 51 43 16
34 Ain Naadja-Rue de Constantine
Alger

 

Danmark

Wedholms AB
Benny Jonsson
+46 70 320 53 72
benny.jonsson@wedholms.se
Box 1002
611 29 Nyköping
Sweden

 

Estland

Wedholms AB
Aaretti Sipilä
+358 41 43 700 56
aaretti.sipila@kylmakarki.fi?
Teollisuustie 8
16600 JÄRVELÄ
Finland

 

Finland

Wedholms AB
Aaretti Sipilä
+358 41 43 700 56
aaretti.sipila@kylmakarki.fi??
Teollisuustie 8
16600 JÄRVELÄ

 

Förenade Arabemiraten

Swedinox International
Shelvaraj Peetayil
+971 501 72 94 99
swedinox@eim.ae 
Swedinox International
PO Box 120362
Sharjah

 


Indien

ISF INDUSTRIES PVT LTD
Sivakumaran
+94 777 38 29 28
md@isfindustries.com
ISF INDUSTRIES PVT LTD
15 B/1 Sidco Industrial State
Ambattur 600098 Chennai



Island

Landbunadur
Sverrir Geirmundsson
+354 896 28 66
sverrir@velaborg.is
VB Lanbunadur
Krokhals 5F
110 Reykjavik

 

 

Italien

Seeber
Gottfried Seeber
+39 3385 07 01 91
info@agrartechnik.it
Seeber Agartechnik
Edelweissweg 4
39031 St. Georgen/Bruneck

Kenya

MaxGlobal Group Ltd
Cornelius Kiplagat
+254 726 578 084
admin@maxglobal-group.com
P.O Box 6539-30100
Eldoret, Kenya
www.maxglobal-group.com


Latinamerika

Legend Dairy Management AB
Ulf Järn
+ 46 8 51 97 2690
ulf.jaern@legendconnect.com
Sickla Kanalgata 99
Stockholm 12068
Sweden


Litauen

Lytagra
Jurgita Balsyté
+370 37 405 481
j.balsyte@lytagra.lt
Ateites pl 50
52106 Kaunas


Norge

Wedholms AB
Benny Jonsson
+46 70 320 53 72
benny.jonsson@wedholms.se
Box 1002
SE-61129 Nyköping
Sweden

 

Polen
Eurotanks Sp.z.o.o.
Rafal Pomichowski
+48 693 55 22 82
rafal.pomichowski@eurotanks.com
ul.Metalowcow 9
54156 Wroclaw


 

Portugal

Progresso
Sonia Pina
sonia.pina@progresso.pt
Metalurgica Progresso de Vale de Cambra
Apartado 6
3730-952 Vale de Cambra

 

 

Rumänien

S.C. Profil Grup S.R.L
Sergiu Tiberiu Ferdean
+40 745 008 925
+40 264 280 887
sergiu.ferdean@profil-grup.ro
Str. Suceagu Nr 1A
Com. Baciu, Jud. Cluj.
407062 Suceagu



Ryssland

OOO NovAgroTech-Service
Alexander Scherbakov
+7 495 777 1818
ams@nats.nu
Ulofa Palme str.1
119590 Moskva

ASC
Oktyabrskaya st. 28a
Elektrostal,
144001 Moscow region
Russia
Mr. Karpeykin
kae@ascg.ru
+79175445917
 

Spanien

Tecasa
Juan Antonio Garcia
+34 669 86 49 90
tecasa@tecnologiagraria.com
Tecnologia Agraria
Pto de los Leones 1
28220 Madrid

 


Tyskland

Bayern
Eder GmbH Landtechnik
Georg Pfeilschifter
+49 15155130551
g.pfeilschifter@eder-gmbh.de
Moorweg 5
83104 Tuntenhausen



Uganda

Kroona Dairies
+256(0)393 202 761
info@kroonadairies.com
420 Mawanga Crescent
P.O Box 30760
Munyonyo-Kampala
Uganda
www.kroonadairies.com

Österrike

Eder GmbH Landtechnik
Georg Pfeilschifter
+49 15155130551
g.pfeilschifter@eder-gmbh.de
Moorweg 5
83104 Tuntenhausen
Germany

 

 

 

 © Wedholms AB
info@wedholms.se

Blommenhovsvägen 26
Box 1002, 611 29 Nyköping
Telefon 0155-28 03 80
 
Organisationsnummer: 556166-2379
Bankgironummer: 435-9071